System zbrojenia skręcanego SAS 550/620

System SAS 550/620 to wysokiej jakości pręty zbrojeniowe wraz z akcesoriami do łączenia przez skręcanie. System SAS 550/620 odpowiada klasie prętów zbrojeniowych B550C zgodnie z PN-EN 1992-1-1. Wszystkie średnice prętów i akcesoria są dostępne od ręki.

Zbrojenie łączone przez skręcanie stosowane jest wszędzie tam, gdzie wymagana jest stuprocentowa pewność co do wytrzymałości połączenia prętów zbrojeniowych. Są to miejsca przerw technologicznych, miejsca koncentracji prętów i braku możliwości łączenia ich na zakład oraz elementy konstrukcji mające szczególny wpływ na bezpieczeństwo, jak np. belki obwodowe w budynkach.

Dzięki gwintowi znajdującemu się na całej długości prętów, system SAS 550/620 jest niezwykle łatwy i efektywny w montażu. Gwint na prętach SAS jest gwintem trapezowym masywnym, co wyklucza możliwość zerwania go przy nakręcaniu akcesoriów, w przeciwieństwie do gwintów metrycznych. Gwint ten jest wytwarzany w procesie walcowania prętów na gorąco, co eliminuje karby naprężeniowe powstające w trakcie mechanicznego gwintowania końcówek zwykłych prętów. Zbrojenie SAS nie wymaga również wcześniejszej prefabrykacji – brak konieczności gwintowania końcówek sprawia, że cięcie prętów można wykonać na budowie, dopasowując je do układu zbrojenia i szalunków. Pozwala to również na szybką zmianę długości prętów w przypadku zmian projektowych.

Akcesoria systemu zbrojenia skręcanego SAS zapewniają pełną nośność łączonych prętów przy obciążeniach statycznych, wielokrotnie zmiennych i dynamicznych.

W naszej ofercie znajdują się wszystkie rodzaje łączników, pozwalające na skręcanie prętów w różnych sytuacjach montażowych, takich jak:

  • łączenie prętów z możliwością obrotu i przesuwu
  • łączenie prętów bez możliwości obrotu, ale z możliwością przesuwu
  • łączenie prętów bez możliwości obrotu i bez możliwości przesuwu

i wiele innych

Jeżeli masz pytania dotyczące projektu/wykonania zbrojenia skręcanego SAS 550/620, prosimy o kontakt za pomocą przycisku “Zapytaj o ofertę”.