Zbrojenie skręcane

Zbrojenie skręcane

System SAS 550/620 to wysokiej jakości pręty zbrojeniowe wraz z akcesoriami do łączenia przez skręcanie. System SAS 550/620 odpowiada klasie prętów zbrojeniowych B550C zgodnie z PN-EN 1992-1-1. Wszystkie średnice prętów i akcesoria są dostępne od ręki.
Zbrojenie łączone przez skręcanie stosowane jest wszędzie tam, gdzie wymagana jest 100% pewność co do wytrzymałości połączenia prętów zbrojeniowych. Są to miejsca przerw technologicznych, miejsca koncentracji prętów i braku możliwości łączenia ich na zakład oraz elementy konstrukcji mające szczególny wpływ na bezpieczeństwo, jak np. belki obwodowe w budynkach.
Dzięki gwintowi znajdującemu się na całej długości prętów, system SAS 550/620 jest niezwykle łatwy i efektywny w montażu. Gwint na prętach SAS jest gwintem trapezowym masywnym, co wyklucza możliwość zerwania go przy nakręcaniu akcesoriów, w przeciwieństwie do gwintów metrycznych. Gwint ten jest wytwarzany w procesie walcowania prętów na gorąco, co eliminuje karby naprężeniowe powstające w trakcie mechanicznego gwintowania końcówek zwykłych prętów. Zbrojenie SAS nie wymaga również wcześniejszej prefabrykacji – brak konieczności gwintowania końcówek sprawia, że cięcie prętów można wykonać na budowie, dopasowując je do układu zbrojenia i szalunków. Pozwala to również na szybką zmianę długości prętów w przypadku zmian projektowych.
Akcesoria systemu zbrojenia skręcanego SAS zapewniają pełną nośność łączonych prętów przy obciążeniach statycznych, wielokrotnie zmiennych i dynamicznych w zakresie temperatur od -60 do +100 stopni Celsjusza.

Rodzaje połączeń

W naszej ofercie znajdują się wszystkie rodzaje łączników, pozwalające na skręcanie prętów w różnych sytuacjach montażowych, takich jak:
  • łączenie prętów z możliwością obrotu i przesuwu
  • łączenie prętów bez możliwości obrotu, ale z możliwością przesuwu
  • łączenie prętów bez możliwości obrotu i bez możliwości przesuwu
  • i wiele innych
Jeżeli masz pytania dotyczące projektu/wykonania zbrojenia skręcanego SAS 550/620, prosimy o kontakt za pomocą przycisku “Zapytaj o ofertę”.