System sprężania i kotwienia konstrukcji


Sprężenia prętowe

W elementach konstrukcji, w których możliwy jest prostoliniowy przebieg cięgien sprężających, najlepszym rozwiązaniem są pręty sprężające. Decyduje o tym prosty i szybki montaż, niewielkie straty siły sprężającej i łatwość wykonania sprężenia. Oferowany przez nas system bazuje na prętach sprężających SAS 950/1050. Pręty mogą być stosowane jaki cięgna sprężające wewnętrzne (zarówno z przyczepnością jak i bez przyczepności) i zewnętrzne. Szeroki zakres dostępnych średnic oraz różnorodność akcesoriów sprawia, że system prętów sprężających SAS 950/1050 znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie inżynieryjnym. Gwarancją wysokiej jakości systemu SAS 950/1050 jest Europejska Ocena Techniczna oraz znakowanie CE.

Sprężenia linowe

Głównym elementem linowego systemu sprężającego są sploty o średnicy 13 lub 15 mm wykonane ze stali o wytrzymałości na rozciąganie 1770 lub 1870 MPa. Jest to rozwiązanie pozwalające na kształtowanie sprężeń krzywoliniowych, formowanie trasy kabli sprężających realizowane jest przy pomocy kanałów kablowych. Możliwe jest wykonanie sprężenia z przyczepnością lub bez przyczepności. Oferowany przez nas system posiada Europejską Ocenę Techniczną oraz znakowanie CE.

Sprężenie linowe

Zamawiając system sprężający w ATM otrzymasz wszystko to, co niezbędne do prawidłowej instalacji. W naszej ofercie znajduje się również kompleksowa obsługa procesu realizacji inwestycji w zakresie sprężania – od wdrożenia systemu do projektu po wykonawstwo.

Jeżeli masz pytania dotyczące projektu/wykonania sprężania, prosimy o kontakt za pomocą przycisku “Zapytaj o ofertę”.