Narzędzia obliczeniowe do projektowania

Przed pobraniem kalkulatorów prosimy o zapoznanie się z notą informacyjną

Kalkulator ściągów SAS

Pobierz kalkulator ściągów

Kalkulator umożliwia określenie nośności ściągów wykonanych z prętów SAS oraz porównanie ich z nośnością ściągów wykonywanych ze stali gatunku S235 do S520 z gwintem metrycznym.

Kalkulator umożliwia również uwzględnianie naddatku materiału na korozję w zależności od agresywności ośrodka gruntowego i okresu eksploatacji.

Obliczenia są prowadzone zgodnie z PN-EN 1993-5 Projektowanie konstrukcji stalowych. Palowanie i ścianki szczelne, wraz z pokazaniem toku obliczeń i odniesieniami do przyjmowanych parametrów technicznych i współczynników bezpieczeństwa.

Kalkulator mikropali i gwoździ gruntowych SAS i ANP

Pobierz kalkulator mikropali

Kalkulator umożliwia określenie nośności obliczeniowej mikropali i gwoździ gruntowych. W toku obliczeń następuje sprawdzenie wymagań dla nośności wewnętrznej w zależności od wybranego zbrojenia oraz sprawdzenie nośności zewnętrznej w zależności od zdefiniowanego podłoża gruntowego.

Obliczenia są prowadzone zgodnie z PN-EN 1997-1 Projektowanie konstrukcji geotechnicznych wraz z pokazaniem toku obliczeń i odniesieniami do przyjmowanych parametrów technicznych i współczynników bezpieczeństwa.

Masz pomysł jak ulepszyć nasze narzędzia obliczeniowe? Potrzebujesz dodatkowych parametrów? Skontaktuj się z nami pod adresem dr@atm-tech.pl lub telefonicznie +48 785 110 265.